Пропозиція спільної розробки БГД. Правила для учасників

ЩО?

Маємо затвержену структуру бази геоданих містобудівної документації.
Але потрібно ще декілька кроків, щоб перетворити абстрактну табличку на якісний інструмент архітекторів-планувальників.

ЯК?

Зазначені кроки достатньо складні, якщо виконувати їх наодинці, тому, дотримуючись духу Open source, ми пропонуємо всім бажаючим долучитись до спільної розробки прикладного інструменту розробки мітсобудівної документації, який складатиметься із власне бази даних та наборів символіки для роботи в QGIS.

ЯКИЙ РЕЗУЛЬТАТ?

Всі учасники зможуть вільно і безкоштовно користуватись результатом спільної роботи - заробляти гроші професійною діяльністю без зайвих операційних витрат. Результат спільної роботи поширюватиметься на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 licence (CC BY-SA) - його можна буде вільно копіювати, змінювати і поширювати.

ПРАВИЛА ВЗАЄМОДІЇ, ДЕТАЛІ ТА ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Для спільного взаєморозуміння та плідної співпраці під час роботи над розробленням шаблону БГД потрібно дотримуватися наступних правил:

 1. Особа, яка бажає долучитися до розроблення шаблону БГД (шаблону БГД згідно вимог наказу Мінрегіону N56 від 22.02.2022, зареєстрованого в Мінюсті 16 квітня 2022 р. за N 432/37768, розробленого у форматах СКБД PostgreSQL/postgis, GeoPackage та проектів QGIS) має заповнити електронну форму - https://forms.gle/mz7G6GANjBiP1APAA - чим підтверджує свої наміри щодо участі та стає Добровольцем (тим, що добровільно погодився прийняти участь в роботі та спільними зусиллями із іншими участниками націлений отримати результат).

 1. Організатори (представники Julie's Data) зобов'язуються по мірі своїх можливостей забезпечувати координацію та підтримувати взаємодію між усіма учасниками процесу розроблення шаблону БГД,
 1. Добровольці зобов'язуються по мірі своїх можливостей виконувати задачі, які вони на себе беруть або вчасно попереджати інших учасників та/або організаторів про неможливість виконати такі задачі вчасно або в цілому.
 2. Процес роботи над шаблоном БГД обговорюється всіма його учасниками (добровольцями та організаторами), оскільки кожен учасник має свій цінний досвід, знання та навички. Останнє слово щодо вирішення спірних питань або питань, в яких всі учасники не дійшли згоди, залишається за організаторами.
 1. При спільній роботі найважливішими є взаємоповага, взаємодопомога, підтримка учасниками один одного. Неповага, грубість до інших учасників є недопустимою - учасники, які проявили таку поведінку, будуть відсторонені від спільної роботи без подальшого їх зазначення як співавторів розробленого шаблону БГД.
 1. В процесі роботи над шаблоном БГД учасникам забороняється розповсюджувати матеріали спільних напрацювань, поки результат спільної роботи не буде викладено для публічного доступу. З іншої сторони, всі учасники вільно можуть обговорювати та демонструвати “непрямі” результати роботи (фото, скріншоти, тощо), власну думку у соціальних мережах, мережі інтернет і т.д.
 1. Висвітлення процесу спільної роботи, своїх роздумів, інформації про вклад тощо у соціальних мережах вітається з метою залучення нових учасників до роботи, висвітлення інформації, отримання фідбеків тощо.
 1. У разі, якщо Доброволець не згоден з будь-якими умовами викладених правил взаємодії між учасниками та/або не згоден дотримуватися умов цих правил взаємодії між учасниками, він повинен відмовитися від участі та/або продовження участі у спільній роботі над шаблоном БГД, не має права розповсюджувати матеріали, які отримав в процесі роботи, доки результат спільної роботи добровольців не буде викладено у публічний доступ.
 1. Кожен Доброволець може внести свої пропозиції щодо коригування правил взаємодії між учасниками - такі пропозиції будуть розглянуті іншими учасниками та на їх основі можуть бути внесені корективи до правил. У випадку спірної думки учасників щодо внесених пропозицій, останнє слово залишається за представниками Julie's Data. У разі внесення таких змін учасники будуть попереджені шляхом інформування їх через особисту електронну пошту, вказану в реєстраційній формі - https://forms.gle/mz7G6GANjBiP1APAA.
 1. Наприкінці роботи всі учасники отримають результат спільної роботи (шаблон БГД, набори символіки, файли проектів QGIS) та мають право вільно ним розпоряджатися на власний розсуд.
 1. Учасники розробки погоджуються, що результати спільної роботи (шаблон БГД, набори символіки, файли проектів QGIS) будуть викладені у відкритий доступ на сайті - Juliesdata.com. У метаданих до розробленого шаблону БГД вказуватиметься перелік всіх Добровольців, які приймали участь у роботі.
 1. Всі учасники працюють над створенням спільного результату (шаблону БГД) та отриманий результат не може гарантовано відповідати очікуванням конкретного учасника та має сприйматися за принципом “як є”.
 1. Учасники передають право користування шаблоном БГД всім бажаючим особам, розміщуючи результат на сайті Juliesdata.com для вільного користування на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 licence (CC BY-SA) (із обов'язковим згадуванням авторів розробки).
Pacta sunt servanda