Конкурсний відбір серед громад “ГІС для всіх” на безкоштовне навчання на 3-х місячному онлайн курсі “ГІС у просторовому плануванні”

 

Пропонуємо Вам долучитись до конкурсного відбору серед  громад “ГІС для всіх” на безкоштовне навчання на 3-х місячному онлайн курсі “ГІС у просторовому плануванні”, організованого консультаційною групою Julies Data. Опис курсу за посиланням - https://juliesdata.com/gis_spatial_planing .

Мета конкурсного відбору -  зробити сучасні геоінформаційні системи доступними для кожного, хто потребує якісних просторових даних для прийняття зважених рішень у своїй діяльності, в тому числі в діяльності органів місцевого самоврядування.

В межах навчання громади ознайомляться із специфікою та можливостями географічних інформаційних систем (ГІС), створенням та обробкою геопросторових даних про територію.

Курс дозволить сформувати в громадах кадровий резерв користувачів ГІС, які матимуть змогу самотужки виконувати ті дослідження території, для виконання яких органам місцевого  самоврядування зараз потрібно звертатись до фахівців (▪️аналізувати земельні ресурси в громаді, ▪️виконувати земельний аудит ,▪️перевіряти якість містобудівної документації, ▪️аналізувати обмеження у використанні територій, ▪️прив'язувати растрові матеріали та відкривати/конвертувати дані, які громада має з різних джерел  (shp, dxf/dwg AutoCad, gdb, geojson, kml та інші), ▪️збирати бази даних про громаду на основі відкритих джерел даних, ▪️автоматично рахувати статистичні показники, ▪️створювати та друкувати карти, ▪️створювати обмінні файли для ГІС, наприклад для потреба адресного реєстру ▪️публікувати дані онлайн тощо ).

Навчання проводиться на базі безкоштовної ГІС QGIS ( https://qgis.org ), тому спеціалісти громад зможуть вільно після навчання продовжувати використовувати ГІС у своїй повсякденній роботі.

На конкурс можуть податися будь-які сільські, селищні та міські ради громад з населенням до 50 000 осіб будь-якого регіону України, окрім тимчасово окупованих.


Конкурсний відбір проводиться в два етапи:

1 етап (16 січня – 5 березня) – подача заявок через форму. Посилання на форму - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSegdF1TGcurOS7dMY6-mmZQwggHQrxtO5-f6gSp-kUAWhEc0g/viewform .

2 етап (5 березня - 25 березня) - співбесіда із потенційними учасниками, які пройшли відбір на етапі 1.


  Отримані під час навчання знання будуть актуальними для працівників департаментів архітектури, земельних відносин та фахівців з охорони довкілля та інших.

Серед навичок найбільш актуальною буде можливість власноручної перевірки працівниками якості геопросторових даних комплексних планів та іншої містобудівної документації. Така навичка дозволить виконати вимоги наведених вище законодавчих актів та зекономити кошти громади, уникнувши затвердження неякісної, але дорогої документації. Серед інших навичок — розуміння принципів побудови і функціонування кадастрових систем, аналіз та моніторинг умов довкілля громади, зокрема екологічного стану, розробка планувальних альтернатив просторового розвитку громади, обробка статистичних даних, візуалізація даних та створення карт для управління громадою, публікація даних про громаду онлайн. 


Зміст курсу доступний за посиланням https://juliesdata.com/gis_spatial_planing .


Курс проходитиме онлайн, тому слухачам громад буде потрібен для роботи лише персональний комп’ютер.  

Необхідне програмне забезпечення QGIS є безкоштовним (його можна завантажити із офіційного сайту qgis.org), тому додаткових витрат на проходження курсу не буде, окрім того, інструкції щодо встановлення програмного забезпечення доступні в межах курсу.

Отримані знання про принципи роботи ГІС є універсальними і можуть бути застосовані в іншому програмному забезпеченні.

Навчання від Julies Data проводитимуть:

Кандидат технічних наук Максимова Юлія Сергіївна та 

спеціаліст із ГІС, експерт громадської ради Міндовкілля Бойко Олексій Юрійович.


Подати заявку на участь у конкурсі можна через форму - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSegdF1TGcurOS7dMY6-mmZQwggHQrxtO5-f6gSp-kUAWhEc0g/viewform  до 5 березня!

 


гіс для всіх