Чим відрізняються GIS від CAD систем?

1
min read
A- A+
read

Нас часто питають - чим відрізняються ГІС від звичних CAD систем?

Відповідаємо: це різні речі.
Геоінформаційні системи ( зокрема QGIS) завдяки глибокій інтеграції їз базами даних дозволяють створювати параметричні моделі оточуючих нас явищ. Завдяки цьому стає можливим порівнювати між собою створені об’єкти, застосовувати до них стандартизовані критерії якості та використовувати їх як складові більших систем.
Наша база даних QGISgp - це параметрична модель населеного пункту. Шаблоном для цієї моделі є нормативна база (ДБН, закони тощо). У моделі є складові ("запчастини") - “шари” територій, комунікацій, будівель тощо. Для кожної із цих запчастин можна вказати розмір, матеріал, умови взаємодіі між складовими, техніко-економічні показники як кожної складової так і об'єкта-міста в цілому. Оскільки така модель стандартизована, ії структура постійна, відома, та відкрита, архітектор може підключитись до неї через графічний інтерфейс QGIS і створити просторові об'єкти генплану, економіст — порахувати економіку майбутнього міста, еколог— оцінити якість середовища, замовник — підключитись через веб інтерфейс, визначити пробеми територіі та порахувати майбутні витрати на розвиток території.
Для архітекторів ми створюємо певні інструменти, які дозволяють комплексно подивитись на майбутнє міста. Червоні лінії, про які ми писали раніше - не просто лініі, а об'єкти, розмір яких залежить від прокладених (вказаних архітектором) комунікацій. На гіфці нижче - невеличкий інструмент, що дозволяє побачити параметри майбутньоі територіі.
Таким чином невелика група фахівців може створити модель міста і одразу перевірити ії життездатність та якість. Та скоригувати слабкі місця проекту без необхідності зайвих інтелектуальних і ресурсних витрат.

Десь так . Ось і вся різниця.

https://www.facebook.com/JuliesData/videos/545170099750150/